Świąteczne spotkanie po hiszpańsku PDF Drukuj Email

GIM
Świąteczne spotkanie po hiszpańsku
20 grudnia

„ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PO HISZPAŃSKU”

W dniu 20 grudnia 2017 uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z dyrektorem Instytutu Casa de Espańa panem Manuelem Suarez.
    Instytut promuje język i kulturę hiszpańską. Spotkanie było bardzo ciekawą okazją do zapoznania uczniów z tradycjami, zwyczajami świątecznymi w Hiszpanii.
Pan Manuel przygotował bardzo interesującą prezentację multimedialną, podczas której przedstawił znane i nieznane zwyczaje świąteczne w Hiszpanii. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, chętnie podjęli się nawet zaśpiewania kolędy hiszpańskiej, a także niezwykle aktywnie brali udział w quizie przygotowanym przez pana Manuela. Nagrodą były tradycyjne hiszpańskie, świąteczne słodkości.
    Spotkanie było świetną okazją nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu kultury, ale też wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy językowej, gdyż całe spotkanie odbyło się w języku hiszpańskim.
    Uczniowie wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni i zmotywowani do dalszej nauki języka hiszpańskiego.

Joanna Szemet

Zmieniony ( 03.01.2018. )