Mary Poppins - najsłynniejsza niania PDF Drukuj Email
13.06.2019.
Anglia
EW SP
„Mary Poppins – najsłynniejsza niania”
lekcja kulturowo-językowa
  21 maja 2019

21 maja 2019 r. uczniowie klas 8B i 8C tj. uczestniczący w zajęciach IPN z języka angielskiego tj. A. Maksimik, G. Matczak,M. Skrzeczkowska, E. Król oraz M. Susłowicz, odwiedzili w czasie lekcji uczniów klasy 3SP, aby przybliżyć im postać Mary Poppins, o której już  nieco wiedzieli, gdyż w ramach wspólnego projektu obejrzeli w kinie ze swoją  wychowawczynią L. Gajewską-Piwowarczyk film „Mary Poppins powraca”. Lekcja przygotowana przez uzdolnionych językowo ósmoklasistów przybliżyła słownictwo związane z bohaterką powieści P.L. Travers. W prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczestników IPN znajdowały się informacje dotyczące samej pisarki i Australii, z której pochodziła, a także Londynu, gdzie rozgrywa się akcja książki i filmu. Uczniowie wypełniali kartę pracy dotyczącą najważniejszych zabytków Londynu oraz pracowali z tekstem piosenki z musicalu „Mary Poppins”. Na zakończenie lekcji uczniowie klas 8 przygotowali dla uczniów quiz w formie zabawy „Milionerzy”, który sprawdzał ich wiedzę o Mary Poppins na koniec lekcji. Gdybyśmy byli finansowo przygotowani, większości uczniom wypisalibyśmy czek na milion złotych :-).
autorka projektu
Joanna Twarda

1_mary_poppins.jpg
2_mary_poppins.jpg